اخبار

‎فراخوان شرکت در “چالشِ آهنگسازی و بداهه نوازیِ موومان‌های کوچک”

‎هدف از این چالش ایجاد هم‌بستگی میان آهنگسازان و نوازندگان سراسر دنیا و نیز فراهم‌آوردن فضایی برای نمایش هنر آن‌هاست. شبکه‌های اجتماعی، به‌ویژه اینستاگرم این فرصت را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد که اندیشه‌های خود را بیان کنند و مهارت‌ها و استعدادهایشان را به نمایش بگذارند.
‎ما بر این باوریم که دسترسی آسان به آثاری که دارای ویژگی‌های زیبایی‌شناسانه‌ی عمیق‌تری هستند، می‌تواند ذوق عمومی مخاطبان را تغییر داده و آن‌ها را به آثار موسیقایی پرمایه‌‌تر جذب و علاقمند کند. از این رو اینستاگرم را برای اجرای هدف خود برگزیدیم.

‎برای شرکت در این چالش لازم است هنرمندان آثاری با حداکثر زمان یک دقیقه برای یک ساز و یا آنسامبل ضبط کرده و عبارت #LMCIC را زیر ویدئوی خود هشتگ‌گذاری کنند. بدیهی است که آثار ضبط‌شده می‌بایست از ساخته‌ها و یا بداهه‌نوازی‌های خود هنرمند باشند. ویدئوهای منتخب با رضایت صاحب اثر در صفحه‌ی @LittleMovementsChallenge‌ به اشتراک گذاشته خواهند‌ شد

آهنگساز : شایان حبیبی

نوازنده ویولنسل : ژابیز زربخش

ویدیو : حسین شعاعی

.

بیوگرافی شایان حبیبی

شایان حبیبی پیانیست، آهنگساز و مدرس موسیقی، فارغ‌التحصیل رشته‌ی آهنگسازی از دانشکده هنر‌های زیبای دانشگاه تهران، در مقطع کارشناسی ارشد؛ موسیقی را از کودکی با فراگیریِ ساز پیانو آغاز نمود، و زیر نظر اساتیدی چون امیرعلی حنانه، مرتضی دلشب و هوشیار خیام پرورش یافت و سپس در دانشگاه با اساتیدی چون امین هنرمند، امیرمهیار تفرشی‌پور، محمدرضا تفضلی، هومان اسعدی، شاهین فرهت، علیرضا مشایخی و اساتید بزرگ دیگری ادامه داد.
از کارنامه‌ی هنری وی میتوان به اجرای آثار او در تالار آوینی دانشگاه تهران، Alte Schmiede‌ و Porgy & Bess وین و خانه موسیقی، همکاری با ارکستر سفارت اتریش، آنسامبل اپرای ایران اتریش، اجراهای متعدد به عنوانِ نوازنده، شرکت در مسترکلاس‌های اساتید بزرگ بین‌المللی در زمینه‌ی نوازندگی، رهبری و آهنگسازی، و همچنین شروعِ حرکتِ هنری LittleMovementsChallenge اشاره نمود.

administrator
مدیر مجله.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *