موسیقی معاصر ایرانی

معرفی آنسامبل موسیقی تجربی تبریز

آنسامبل موسیقی تجربی تبریز

اعضاء :

تار آذربایجانی: بهراد بنیادی
پیانو: محمدامین شریفی
پرکاشن: حامدعلیپور
ویلنسل و سرپرست : فرهاد حق سالمی

.

فرهاد حق سالمی

متولد 1364   تبریز

موسیقی از ار 15 سالگی با تار آذری نزد یکی از شاگردان مرحوم استاد علی سلیمی آغاز کرد از سال 84 با انتخاب ساز ویلنسل و فراگیری دروس تئوری نزد محمد علی بخشی آغاز کرد دروس هارمونی و آهنگسازی را نزد مراد کاشف و علی رحم جو فرا گرفت و به عنوان نوازنده ویلنسل در ارکستر های  سمفونیک تبریز به رهبری بهروز وحیدی آذر ارکستر مدرن یارآوا به رهبری مهدی جلالی ارکستر هنگام به رهبری علی رحم و … فعالیت خود را ادامه داد . با آثار علیرضا مشایخی با موسیقی معاصر آشنا شد و به صورت تجربی به آهنگسازی در این حوزه پرداخت در ادامه موسیقی آلاتئوریک و بداهه پردازی آزاد را در ورکشاپ آیدین صمیمی مفخم و ماریتنا کوسسکا آموخت. در دو دوره رادیکال تهران به عنوان آهنگساز و اولین دوره فستیوال موسیقی معاصر تهران به همراه آنسامبل تجربی تبریز حضور داشته است. از سال 1391 با تشکیل آنسامبل تجربی تبریز با همکاری بهراد بنیادی و حامد علیپور برای ارائه بافت نوی شنیداری در موسیقی آذربایجان با نگاه به تکنیک های موسیقی معاصر و بداهه پردازی آزاد فعالیت می کند حاصل این تلاش پروزه روایت موسیقایی تبریز است که در سالهای اخیر در خانه های تاریخی تبریز اجرا شده است…

.

بهراد بنيادي

متولد ١٣٦٧
فارغ التحصيل كارشناسي موسيقي نوازندگي تار آذربايجاني از كنسرواتوار باكو
فعاليت بعنوان نوازنده سوليست و مدرس تار آذربايجاني
اجراي كنسرت در ايران ، آذربايجان ،قزاقستان و تركيه
عضو گروه موغام “ناز-نازي” به رهبري استاد ماليك منصوراف

.

حامد علیپور

در ۱۳۷۲/۵/۱۴ درتبریز متولد شد. وی از سنین کودکی با تشویق پدر به فراگیری سه تار روآورد. در همان دوره به آموزش ساز سازی نزد استاد حسین سلطازاده پرداخت و امورش سه تار خود را با نیما رضائی فرد آغاز و نزد اساتیدی چون هادی آذرپیرا و جواد شیروانی با دوره ردیف نوازی را به پایان رسانده. نزد استاد ساسان شکاریان به فراگیری تنبور پرداخته و دف رابصورت خود آموز شروع کرده و با گروه های متعددی همچون دف نوازان سماع ، اشراق،نواک، روح افزا، هیوا، چم، آوا، دف نوازان فروزان به خوانندگي استاد بيژن كامكار(تالار وحدت و برج ميلاد)،اركستر سازهاي ايراني مير اترا(تالار انديشه تهران)، انسامبل تجربي تبريز همکاری داشته‌و در البوم  مژده گلزار  به نوازندگی پرداخته است. همچنین شرکت در جشنواره دف نوازی ازنا، فستیوال بین المللی موسیقی معاصر تهران، جشنواره بین المللی دف نوای رحمت، جشنواره بین المللی هه تاو(رضوی)، کسب مقام دوم از جشواره موسیقی شمس و کسب مقام در جشنواره های فوق را در کارنامه هنری خود دارد.
در سال ۱۳۹۲ گروه دف نوازان حیران را در شهر تبریز تشکیل داد و پنج سال بعد اولین آلبوم خود را با نام از عشق تا حیرانی منتشر نمود.
از فعالیت های گروه دفنوازان حیران میتوان به برگزاری سالانه تور کنسرت آذربایجان، همکاری و کنسرت با این گروه با استاد حسین بهروزی نیا و اجرای کنسرت در کشور ترکیه شهر قونیه اشاره نمود.
همکاری با بلبل آواز شرق استاد عالم قاسم اوف، تهیه کلیپ و همکاری با دختر عالم قاسم خانم فرقانه قاسم اوا و همکاری با دیگر خواننده های مطرح کشور آذربایجان از جمله فعالیت وی می باشد.

و برای خواندن بیوگرافی  محمد امین شریفی بر روی این لینک بزنید .

administrator
مدیر مجله.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *