بیوگرافی نوازندگان

بیوگرافی آرپینه ایسرائیلیان

آرپینه ایسرایلیان در سال 1971 در شهر ایروان مرکز جمهوری ارمنستان در خانواده ای موسیقیدان
متولد شده و به جهت استعداد و علاقه وافرش به موسیقی در سال 1977 تحصیلات رسمی خود را در رشته نوازندگی پیانو در” مدرسه موسیقی چایکوسکی” آغاز و پس از 12 سال تحصیل در سال 1989 دوره ابتدائی و متوسطه را در آن مرکز هنری به پایان رسانده و در همان سال در آزمون ورودی کنسرواتوار دولتی موسیقی ایروان معروف به “کنسرواتوار کمیتاس” پذیرفته شده و تحصیلات عالی خود را در رشته نوازندگی پیانو در سطح تخصصی ادامه و در سال 1994 به عنوان دانشجوی ممتاز موفق به اخذ فوق لیسانس از آن کنسرواتوار گردیده و در همان مرکز بعنوان مدرس مشغول بکار آموزش شده است .
در کنار فعالیت آموزشی وی از سال 1996 فعالیت حرفه ای نوازندگی را در” ارکستر سازهای زهی ایروان” آغاز و از سال 2000 همزمان در “گروه تکنوازان موسیقی معاصر” به رهبری زاون
وارتانیان به اجرای آثار موسیقی مدرن که کار تخصصی است پرداخته است. از سال 1986 الی 2000
وی اجراهای متعددی در تالارهای موسیقی در ایروان داشته و در جشنواره های متعدد موسیقی شرکت نموده است. درسال 1994 در مسابقات جشنواره موسیقی ” Sarajev “به اخذ دیپلم افتخار ، در سال
1996 در مسابقات جشنواره بین المللی “Elmasi ” به اخذ جایزه سوم و نیز جایزه ویژه جشنواره و در مسابقات جشنواره برگزار شده توسط “Foundation Lisa ” در سال 1997 به اخذ دیپلم افتخار نائل آمده وی در طول زندگی خود فرصت هایی برای اجرای موسیقی در شهر رم پایتخت ایتالیا و نیز در امارات متحد عربی داشته است.

به عنوان فرزندِ پدری موسیقیدان وی فرصتهای خوبی برای آشنایی با هنر موسیقی معاصر داشته و به دفعات به اجرای قطعات موسیقی مدرن موسیقیدانان معاصر ارمنی پرداخته به نحوی که مهارت حاصل از این تلاش وی را در ردیف نوازندگان ممتاز موسیقی معاصر در ارمنستان قرارداده و به موجب همین شهرت در اجرای آثار موسیقی مدرن توسط “گروه همنوازان کشور سویس” در ایروان شرکت افتخاری داشته است.
وی از سال 2002 در ایران اقامت گزیده و از همان زمان آموزش موسیقی را در مراکز آموزشی آغاز نموده است.

به مدت چهار سال در پاریس اقامت و زندگی هنری خود را در مهد هنرهای زیبا ادامه داده و با بازگشت مجدد خود به ایران آموزش موسیقی را به هنرجویان خود از سر گرفته است.پس از بازگشت . علاوه بر اجرای آثار موسیقی مدرن و کلاسیک درسالن های تهران به ویژه به مناسبت جشنواره موسیقی فجر و نیز عضویت در هیئت داوران جشنواره ملی جوان درحال حاضر به عنوان مدرس پیانو در دانشگاه تهران مشغول به تدریس میباشد .

administrator
مدیر مجله.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *