آهنگسازان بیوگرافی

نیما کشاورزی

متولد اصفهان، موسیقی را با نوازندگی ویولن نزد اساتیدی چون هوویک باغومیان و بهروز وحیدی آذر آغاز کرد. تحصیلات عالی موسیقی را در ویولن، آهنگسازیو رهبری ارکستر در ایتالیا در کنسرواتوار فلورانس و مدرسه عالی موسیقی فیزوله ادامه داد. با اخذ بورس تحصیلی دولت ایتالیا و اتحادیه اروپا فراگیری رهبری ارکستر را در آکادمی مشهور کیجانا و در کنسرواتوار سلطنتی بروکسل در بلژیک به پایان رساند و در آکادمی عالی موسیقی کلن آلمان تکمیل کرد. ازمیان اساتید رهبری ارکستر او میتوان به الساندرو پینزاوتی، میشاییل لویگ، جان لویجی جلمتتی، بارت بوکارت و آرتورو تامایو اشاره کرد.

پس از اتمام تحصیلات و به دعوت رهبر ارکستر مشهور زوبین مهتا به مدت یک سال به عنوان کارآموز و دستیار رهبر ارکستر در اپرای فلورانس به کسب تجربه پرداخت و توانایی های خود را به ویژه در رهبری اپرا را در کنار اساتید برجسته ای چون دوناتو رنزتی و روبرتو آبادو ارتقا بخشید. او هم اکنون استاد رهبری کر و ارکستر در آکادمی موسیقی فیزوله در فلورانس است. ازسال 2016 به عنوان دستیار مائسترو روبرتو آبادو و رهبرآسیستان با برخی از معتبرترین ارکسترها و اپراخانه های ایتالیا و اروپا در رم، تورین، والنسیا، میالن، بولونیا و پارما و در ضبط اپرا با کمپانی های دویچه گرامافون و یونیتل همکاری کرده است.

بنیانگذار، مدیر موسیقی و رهبر ارکستر فیالرمونیک فلورانس ایتالیا لا فیلارمونی این ارکستر تحت مدیریت او پس ازدو سال موفق به دریافت گواهی عالی هنری از سوی وزارت فرهنگ و هنر ایتالیا شد و مورد حمایت مالی و هنری دولت ایتالیا قرار گرفت. اپرای آرایشگر سویل، سیکل سمفونیهای مندلسون و بتهوون و سوویت های استراوینسکی از جمله آخرین پروژه های او با لا فیلارمونی می باشند.

 

او از سال 2017 مدیر هنری تئاتر دانته در فلورانس است که مجموعه ای شامل اپرا، باله و کنسرتهای سمفونیک را در فصل هنری خود جای می دهد. از سال 2018 همکاری با کمپانی باله توسکانا را آغاز کرد و در فصل هنری جاری باله هایی از چایکوفسکی و راول را به روی صحنه برد. او همچنین سابقه همکاری با فستیوال های اپرایی معتبری چون فستیوال روسینی و وردی را در کارنامه خود دارد.

.

در میان دیگر ارکسترهایی که ازاو به عنوان رهبر مهمان دعوت کرده اند می توان ازارکستر سمفونیک تهران، ارکستر کلاسیک بلغارستان در صوفیا، ارکستر “سیمفونیا آسای” بروکسل، ارکستر ملی جوانان ایتالیا، ارکستر کنسرواتوارسلطنتی بروکسل، ارکستر “لوییجی کروبینی” فلورانس و آنسامل “لوییجی دالاپیکولا” نام برد.

علاقه و اهتمام او در معرفی و نشر موسیقی نوین موجب همکاری با آهنگسازان معاصری چون جورجو باتیستللی، پاولو مارزوکی، آندره آ پرترا، آری بنجامین میرز، یان سسیل اسکات، کامران خاشع و پاولو کنیتتی شده و به عنوان عضو هیئت ژوری در کنکور ملی آهنگسازی “ورتی” سعی در شناسایی و معرفی آهنگسازان جوان ایتالیا دارد. در فصل جاری آثاری از آهنگسازان قرن بیستم و معاصر ایتالیا را با ارکستر فیلارمونیک فلورانس به صورت سی دی ضبط و انتشار می دهد.

 

administrator
مدیر مجله.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *