اخبار

لغو ناگهاني رسيتال پيانوي خانم ليلا رمضان در تالار رودكي

مطابق اعلان قبلي تالار رودكي و سامانه فروش بليط، طي روزهاي ششم و هفتم خرداد، علاقمندان موسيقي كلاسيك در انتظار نمايش هنر خانم ليلا رمضان بر كليدهاي سفيد و سياه پيانوي تالار رودكي بودند كه با دريافت يك پيامك كوتاه متوجه لغو اين برنامه به دليل همزمان شدن ان با سالروز وفات امام جعفر صادق(ع) شدند.
به دليل تغيير روز عيد فطر از دوازدهم به سيزدهم ارديبهشت امسال، ساير مناسبتهاي قمري تقويم نيز يك روز جابجا و موجب اين همزماني ناخواسته شده بود.
نكته قابل تأمل اينكه اين موضوع به دليل اينكه بيست روز پيش از اجراي اين كنسرت و دو هفته قبل از فروش بليط ان اتفاق افتاده بود، به سادگي با اندكي دورانديشي و برنامه ريزي مسئولان تالار رودكي قابل مديريت بود كه متأسفانه اينگونه نشد.
حتي با كمي پيشبيني و در نظر گرفتن ساير شرايط، برگزاري برنامه در همين تاريخ نيز با تغيير چند دقيقه اي زمان اجراي سالن امكانپذير بود.
چرا كه طبق عرف تقویم، یک روز قمری از اذان مغرب روز قبل آن اغاز و در اذان مغرب روز جاري به پایان می رسد.
در اين برنامه با توجه به زمان شروع رسيتال که ساعت 8 عصر بوده است، فقط با يازده دقيقه انتظار پيش از شروع رسمي اجرا، امكانش فراهم بود تا با اجراي برنامه پس از اذان مغرب، عملا از مناسبت مربوط به اين روز خارج شده باشيم. مضاف بر اينكه اجراهاي كلاسيك انتخابی در آن زمان هیچ کدام منافاتی با سوگواری قبلي برای ان امام بزرگوار نداشته و اين برنامه هيچ اشكال عرفي و شرعي نميتوانست داشته باشد.

به هر حال نظر به سهل انگاري واضح مسئولان برگزاري اين رويداد در تالار رودكي، شايسته است ايشان حداقل طي يك عذرخواهي رسمي به دلجويي از نوازنده و شركت كنندگان اين برنامه ملغي شده بپردازند.
به اميد آنكه از اين پس شاهد كنسل شدن رويدادهاي ديگري در اين مكان ديرپا و خوشنام ، با اشتباهاتي چنين فاحش و قابل پيشگيري نباشيم.

 

عکس : یزدانی

نویسنده : سارا امینی .

administrator
مدیر مجله.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *