آهنگسازان بیوگرافی

اردوان وثوقی

متولد 1365، تهران.

اردوان وثوقی نوازندگی گیتار کلاسیک را در نوجوانی نزد کیوان میرهادی آموخت . در ادامه برای تحصیل در رشته نوازندگی  به کنسرواتوار تهران رفت و سپس علوم آهنگسازی را نزد علیرضا مشایخی فراگرفت . در سالهای 2016 ، 2017 و 2018 در آکادمی کیجانا در شهر سینه نا در ایتالیا پذیرفته شد و نزد سالوالتوره شیارینو دوره ها ی تکمیلی آهنگسازی پیشرفته را گذراند و در سال 2019 موفق به دریافت “گواهی شایستگی” از این آکادمی گردید .وی همچنین در آگوست 2021 “جایزه آهنگسازی آکادمی کیجانارا کسب کرد.

وی در کنسرواتوار چزاره پولینی در شهر پادوا در ایتالیا، رشته آهنگسازی معاصر را نزد جوانی بوناتو گذراند و در نوامبر 2019 در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل گردید.

وی از سال 2019 در دوره ” تحصیلات پیشرفته آهنگسازی” (alta formazione di Composizione ) در آکادمی سانتا چچیلیا در شهر رٌم که توسط ایوان فدله ارائه می گردد در حال ادامه تحصیل هست.

بسیاری از آثار ایشان تا کنون در داخل و خارج ایران توسط آنسامبل ها و سولیست های مختلفی به اجرا در آمده است ، از جمله آنها می توان از ارکستر نیلپر ، کوارتت پرومتئو و کارهای سولو توسط رناتا آرلوتی و لئونورا آرملینی نام برد که برخی از آنها نیز ضبط شده اند.

از جمله آثار دیگر ایشان تألیف آثاری برای تئاتر و انیمیشن است که برخی از آنها در جشنواره های بین المللی مورد تقدیر واقع شده اند . پیش از این نیز آثاری از این آهنگساز در آلبوم مشترکی به همراه نیما عطرکار روشن به نام ” سکوت سیاه “ توسط نشر موسیقی هرمس منتشر شده است .

از جوایز کسب شده اردوان وثوقی می توان به جوایز زیر اشاره کرد. دریافت جایزه نخست مسابقه Adriatic LNG برای انتخاب بهترین آهنگساز جوان استان ونتو در ایتالیا در سال  2018 برای قطعه سولوی پیانویی “هو ما یا ” بود که در شهر روویگو برگزار گردید. در سال 2020 ،قطعه ” Not to beبرنده جایزه” مسابقه آهنگسازی دیسکلاویه سال 2020″ در شهر کرمونا در ایتالیا گردید.  قطعه ” The White Wallsدر مسابقه آهنگسازی ” Alvarez Chamber Orchestra 2020 ” موفق به دریافت ” لوح افتخار گردید. در سال 2021 ، قطعه ” Hu Ma Yaموفق به دریافت لوح افتخارمسابقه آهنگسازی   ” 1  Da_sh editionsگردید.

 

 

 

administrator
مدیر مجله.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *