بیوگرافی نوازندگان

عسل کریمی

عسل کریمی نوازندگی ویلن را در تهران نزد بهروز وحیدی آذر آموخت و پس از هشت سال همکاری با ارکستر مجلسی جوانان تهران به عنوان نوازنده‌ی توتی، کنسرت مایستر و همچنین تکنواز در سال ۲۰۱۱ برای تحصیل موسیقی به آلمان رفت. او هم اکنون فارغ‌التحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد نوازندگی و پداگوژی ویلن از دانشگاه موسیقی هانوفر است و ویلن و ویلنِ باروک را نزد Prof. Jutta Rübenacker و Prof. Elfriede Stahmer آموخته است.
او با ارکسترهای مختلف به عنوان عضو موقت همکاری داشته و هم اکنون با تمرکز بر موسیقی مجلسی، عضو دائم و همچنین مؤسس چندین آنسامبل از جمله کوارتت زهی سیالان، Hannuevo Ensemble و Ensemble Geräuschkulisse است.
کریمی نوازنده‌ی ویلن و مدیر روابط بین‌المللِ گروه موسیقی یارآوا می باشد و در نتیجه‌ی این همکاری، اجرا و ضبط بیش از ده اثر از آهنگسازان معاصر ایرانی را در کارنامه‌ی حرفه‌ای خود دارد.
او همچنین به عنوان نوازنده‌ی ویلن و کمانچه با آنسامبل آزامبورا همکاری داشته و از سال ۲۰۱۵ نوازنده ی آنسامبل گوهر است.
از دیگر فعالیت‌های هنری او می‌توان به شرکت در مسترکلاس‌های ویلن و موسیقی مجلسی در آلمان، اتریش و فرانسه و اجرا در فستیوال‌های مختلف اعم از NDR، Klassik in der Altstadt و فستیوال دستگاه در هانوفر (آلمان)، Randfestspiele در زپرنیک (آلمان)، فستیوال leggere e scrivere در ایتالیا و فستیوال بین‌المللی موسیقی الکترونیک تهران اشاره کرد.
عسل کریمی از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ از دریافت‌کنندگان بورس دولتی Deutschlandstipendium بوده، از سال ۲۰۱۶ مدرس ویلن در مدرسه‌ی موسیقی دولتی هانوفر است و از سال ۲۰۱۸ عضو هئیت ژوری بخش نوازندگی ویلن و موسیقی مجلسی مسابقات Jugend Musiziert در استان نیدرزاکسن می باشد.

administrator
مدیر مجله.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *