آهنگسازان بیوگرافی

مارتینا کوسسکا

مارتینا کوسسکا – آهنگساز، رهبر ارکستر و پرفورمر در ۱۳۶۷ در شهر گدینیا لهستان متولد شد. او مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته آهنگسازی از آکادمی موسیقی کراکوف لهستان به استادی پروفسور کشیشتوف مه­یر دریافت نمود و همزمان، درمقطع کارشناسی زیر نظر پروفسور رافائل یاتسک دلکتا رهبری ارکستر را آموخت و در آخر در آکادمی ملی کاتوویتسه لهستان در رشته رهبری ارکستر زیر نظر پروفسور شیمون بِوالِتس  ، در مقطع کارشناسی  ارشد تحصیلات خود را به اتمام رسانید.

وی برنده مسابقه آهنگسازی در ۲۸-امین دوره دوسالانه زاگرب در کرواسی در سال ۱۳۹۳ میباشد که منجر به سفارش ساخت اپرای ایشان، “کلوتو : ریسمان قصه ها (۱۳۹۵) ” از طرف فستیوال دوسالانه زاگرب شد. وی همچنین برنده مسابقه آهنگسازی “اکلِکتو” در کشور سوئیس برای ساخت تئاتر-اینسترومِنتال “اومبرا (۱۳۹۳)” برای سه نوازنده کوبه ای و برنده جایزه چهارمین دوره مسابقه بین المللی “کشیشتوف پندرتسکی” در لهستان برای قطعه ارکسترال “اُرسی (۱۳۹۵)” می باشد.
در سال ۱۳۹۸ وی یکی از آهنگسازان منتخب برای شرکت در پروژه آهنگسازی مشترک الکتروآکوستیک “سِسیا” بوده که توسط ZKM|مرکز هنر و رسانه در کارلسروهه آلمان برگزارشد.

وی بین سالهای ۱۳۹۴ تا ۱۳۹۸ ساکن تهران بوده و علاوه بر تدریس پیانو و آهنگسازی در دانشگاه ها و مراکز تخصصی موسیقی؛ عضویت در هیئت موسس و مشاور هنری ” فستیوال موسیقی‌ معاصر تهران” را نیز در کارنامه هنری خود دارد. علاوه بر آن، وی بنیانگذار و مدیر هنری “مرکز موسیقی‌ نوین اسپکترو(۱۳۹۲)” بهمراه آیدین صمیمی مفخم می باشد.

وی در آثارش با استفاده از تکنیک های اسپکترال بدنبال ترکیبات غیر معمول اصوات میباشد و تمرکزش بر ترکیبات جدید هارمونی و دست یافتن به کیفیت و رنگهای جدیدی در صدای انسان و سازها است. علاوه بر آن، کوسِسکا در آثارش از عناصر نمایشی و بداهه نوازی نیز بهره میبرد.
هم اکنون وی ساکن کشور نروژ و به عنوان آهنگساز ، رهبرارکستر و پژوهشگر مستقل مشغول به کار می باشد.
آثار وی از سال ۱۳۹۶ توسط انتشارات “دونِموس” در هلند منتشر می شود.

 

administrator
مدیر مجله.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *