آهنگسازان بیوگرافی

بیوگرافی صهبا امینی کیا

بیوگرافی:
صهبا امینی کیا، آهنگساز ایرانی مقیم سان فرانسیسکو می باشد. اولین و موثرترین استاد آهنگسازی وی مهران روحانی می باشد ولی وی از اساتیدی همچون دیوید گارنر، جان کورلیانو، جان آدامزو آزوالدو گالیهاف، کنراد سوسا ، دیوید هرینگتون ، الکساندرا وربالف و لوچیانو چسا درسهایی در آهنگسازی و زندگی دریافت کرده است. ولی فارغ التحصیل  بورسیه کنسرواتوار موسیقی سان فرانسیسکو می باشد و یک سال در سنت پترزبورگ روسیه با بوریش تیشنکو یکی از شاگردان دیمیتری شوستاکوییچ درس خوانده است. در پیانو وی از شاگردان نیکان میلانی، صفا شهیدی و گاگیک بابایان می باشد. موسیقی وی توسط گروهای همچون Kronos Quartet، San Francisco Girlc Chorus، Brooklyn Youth Chorus، ICE، ZOFO Duet،،Living Earth Show، Music of Remembrance، Amaranth Quartet، One Found Sound، Delphi Trio، Mobius Trio، مهسا وحدتو  اجرا شده  استAreon Flutes
در سال ۲۰۱۷ صهبا به عنوان آرتیست مقیم جشنواره سالانه کرونوس معرفی شد که در این مسیر ۱۰ کار از کارهای قدیم و جدید وی توسط کوارتت کرونوس و دیگر گروهها به اجرا در آمد. اخیرا یکی از آثار کرا ل وی که حاصل همکاری بین کوارتت کرونوس، San Francisco Girls Chorusوکر کودکان موسسه عالی موسیقی افغانستان می باشد توسط انتشارات Orange Mountain  نشر خصوصی فیلیپ گلس منتشر شده است.
صهبا موسس و مدیر هنری جشنواره سالانه Flying Carpet Festival  می باشد که در مرز ترکیه و سوریه برای هزاران کودکان جنگ زده سوری و ترک و کرد و با همکاری با  موسسه (سیرکخانه) برگزار میشود.
www.sahbakia.com
www.flyingcarpetfestival.org

administrator
مدیر مجله.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *