آهنگسازان بیوگرافی

بیوگرافی نوید گوهری

نوید گوهری موسیقی دان، آهنگساز و رهبر ارکستر ایرانی است. وی مؤسس و مدیر هنری فستیوال موسیقی معاصر تهران، مؤسس و مدیر کانون موسیقی معاصر، مؤسس، مدیر هنری و رهبر ثابت ارکستر نیلپر، سرپرست مجموعه موسیقی برای همه و طراح موسیقی گروه تئاتر بین است.
گوهری فراگیری موسیقی را از سن پنج سالگی با گذراندن دوره آموزش موسیقی کودکان (اُرف) نزد ناصر نظر آغاز نمود و سپس تحصیل در رشته نوازندگی ویلن را تا سن 19 سالگی نزد دکتر حمید زاهدی و پسرش نیما زاهدی ادامه داد. وی پس از انصراف از تحصیل در رشته مهندسی سخت افزار، برای ادامه تحصیل در رشته موسیقی وارد کنسرواتوار موسیقی تهران شد و زیر نظر پروفسور مارینا آقابگیان تحصیلات تکمیلی خود را در رشته آهنگسازی و رهبری ارکستر به پایان رساند. وی در سال ۲۰۱۴ میلادی زیر نظر دکتر ایوان فلدمن دوره اصول و مبانی تمرین با آنسامبل را با بالاترین نمره تحت لیسانس دانشگاه North Carolina at Chapel Hill مطالعه نمود.
گوهری با تأسیس ارکستر نیلپر در سال ۱۳۸۳ فعالیت حرفه‌ای خود را با تمرکز بر موسیقی کلاسیک و معاصر به عنوان رهبر ارکستر آغاز نمود و در سال ۱۳۹۲ با اجرای رسمی آثار آهنگساز معاصر «پتریس وسک» تقدیر و تحسین ویژه آهنگساز را برانگیخت. وی تا کنون بیش از 35 اثر برای ارکستر زهی و ارکستر سمفونیک را از آهنگسازان معاصر ایرانی و بین المللی همراه با ارکستر نیلپر به روی صحنه برده است و همچنین نخستین اجرای جهانی آثاری از آیدین صمیمی مفخم، نیما عطرکار روشن، اردوان وثوقی، آفتاب درویشی، هوشیار خیام، مارتینا کوسسکا و جین اشترایدر را بر عهده داشته است.
نوید گوهری برنده جایزه بهترین آهنگسازی و طراحی موسیقی از بخش بین الملل سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر برای تئاتر پرومته/طاعون به کارگردانی شهاب آگاهی و همچنین جزو ده برنده جایزه موسیقی تئاتر MTNOW در سال 2018 می باشد.

 

administrator
مدیر مجله.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *