آهنگسازان بیوگرافی

مازیار حیدری

بیوگرافی :

مازيار حيدرى رهبر اركستر، آهنگساز و پيانيست بعد از بيش از يك دهه فعاليت مستمر موسيقايى در سال ١٣٨٩ به كانادا مهاجرت كرد.
او كه از دانشگاه تورنتو در مقطع كارشناسى ارشد در رشته ى رهبرى اركستر فارغ التحصيل شده است، تا كنون با اركسترهاى متعددى از جمله اركسترا تورنتو، هارت هاوس اركسترا و اركستر سمفونى دانشگاه تورنتو به عنوان رهبر مهمان و دستيار رهبر همكارى داشته است.
او يكى از بنيانگذاران سازمان هنرى غير انتفاعى “آيكات”ميباشد كه با هدف توليد آثار بين المللى و چند فرهنگى در سال ٢٠١١ تاسيس شده است.
مازيار حيدرى در سال ٢٠١٧ به عنوان يكى از ٢٥ مهاجر برتر سال در كانادا شناخته شد و همزمان به عنوان نخستين داور ايرانى جايزه معتبر جونو برگزيده شد.
او در سال ٢٠١٤ مدرسه موسيقى خود را در تورنتو تاسيس كرد و بدين ترتيب فعاليت هاى آموزشى خود را توسعه داده و درسال ٢٠١٨ به عضويت كالج ممتحنين كنسرواتوار رويال كانادا درآمد. وى همزمان عضو سازمانها و نهادهاى موسيقايى متعددى از قبيل مركز موسيقى كانادا، انجمن مدرسين موسيقى كانادا، ليگ آهنگسازان كانادا، انجمن آهنگسازان، نويسندگان و تهيه كنندگان موسيقى كانادا و آكادمى علوم و هنرهاى ضبط كانادا ميباشد.
كارنامه ى آهنگسازى او شامل دو اپرا، دو باله و آثار منتشر شده ى اركسترال، مجلسى و سولويى بوده كه توسط اركسترها ، انسامبل ها و سازمانهاى معتبرى نظير باله ملى كانادا، اركستر سى بى اس ، اركسترا تورنتو ، اركستر موسيقى ملى ايران و انسامبل لَدُم سفارش داده شده و اجرا شده اند.
او كه فارغ التحصيل مقطع كارشناسى ارشد آهنگسازى دانشگاه هنر تهران نيز ميباشد در كارنامه فعاليت هاى خود ده سال حضور در اركستر موسيقى ملى ايران به عنوان پيانيست، آهنگساز و دستيار رهبر اركستر همچنين شش سال تدريس در دانشگاه هنر را دارد.

 

administrator
مدیر مجله.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *