آهنگسازان بیوگرافی

آروین صداقت‌کیش

بیوگرافی :

آروین صداقت‌کیش (تهران 1353)، مؤلف، پژوهشگر و منتقد موسیقی، نویسنده‌ی مقالات متعدد به زبان فارسی و انگلیسی است. او عضو شورای نویسندگان یا مشاور علمی چندین نشریه‌ی تخصصی و پژوهشی درزمینه‌ی هنر و موسیقی ازجمله فرهنگ و آهنگ، گفتگوی هارمونیک، آیینه‌ی خیال، کتاب سال شیدا، دوفصلنامه‌ی پژوهشی مهرگانی و فصلنامه‌ی تخصصی زنگار بوده و همچنین با دیگر نشریه‌های تخصصی یا پژوهشی حوزه‌ی موسیقی و موسیقی‌شناسی همچون هنر موسیقی، گزارش موسیقی و فصلنامه‌ی ماهور همکاری مستمر دارد.

از او تاکنون کتابی با عنوان «درس‌گفتارهای نقد موسیقی» منتشر شده که درس‌نامه‌ی یک ترم تدریس در «کارگاه آشنایی با نقد موسیقی» در سال 1391-1392 است.

وی همچنین داور یا عضو کمیته‌ی علمی رویدادها یا رقابت‌های متعددی مانند «جشنواره‌ی وبلاگ‌ها و وب‌سایت‌های موسیقی ایران» (سه دوره)، «کتاب سال خانه‌ی موسیقی» (دو دوره)، کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، SIMF 2018، جشنواره‌ی بین‌المللی موسیقی شیراز (اپوس 2 بتهوون)، 27امین جشنواره‌ی ملی کتاب سال دانشجویی، 36امین جشنواره‌ی موسیقی فجر بوده است.

عمده حوزه‌های مطالعاتی و کار فکری او را نقد موسیقی و فلسفه‌ی نقد معاصر، نظریه‌ی موسیقی، تجزیه‌وتحلیل موسیقی با گرایش به موسیقی کلاسیک ایرانی معاصر (سده‌ی 14 خورشیدی) و موسیقی کلاسیک آوانگارد غربی (سده‌ی 21-20 میلادی) و مسائل فرهنگی-اجتماعی-تاریخی پیوسته با آنها تشکیل می‌دهد.

برخی از قطعات موسیقی ساخته صداقت‌کیش تاکنون منتشر شده که از آن جمله می‌توان به قطعه‌ی «چهار زنگوله» در آلبوم ابرها (نشر هرمس)، قطعه ی «… و در این پاییز» در آلبوم شب ایرانی چهار (YMG Records) اشاره کرد و برخی دیگر در کنسرت‌ها یا رویدادهای هنری مختلف اجرا شده است از جمله دوئت و تریو برای هارپ و سازهای ایرانی، دوگاه (الکترونیک)، حسادت در شهر (پیانو، دو گوینده و الکترونیک)، کانتاتا با باخ (الکترونیک)، 8 (فلوت سولو) و … او موسیقی متن چند فیلم کوتاه را نیز ساخته است که از آن میان می‌توان از واحه به کارگردانی مسعود احمدی یاد کرد.

administrator
مدیر مجله.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *