بیوگرافی

بیوگرافی آفتاب درویشی

آفتاب درویشی متولد تیر ۱۳۶۶ در تهران است. در پنج سالگی نواختن ویولن را آغاز و بعدها ساز پیانو را انتخاب کرد و به صورت تخصصی ادامه داد و همینطور با ساز‌های دیگری مثل کمانچه و سه‌ تار نیز آشنا شد. در بیست و سه سالگی زیر نظر اساتیدی چون دکتر آذین موحد و دکتر کیاوش صاحب نسق در رشتهٔ نوازندگی از دانشگاه تهران با رتبه ممتاز فارغ التحصیل شد. در همان دوران دانشجویی همکاری با دانشکده تئاتر و آهنگسازی برای تئاتر‌ها و فیلم‌های کوتاه و انیمیشن را آغاز کرد. آفتاب در سال ۲۰۱۰ به هلند مهاجرت کرد تا تحصیلات خود را در کنسرواتوار آمستردام در رشته ی آهنگسازی برای فیلم و آهنگسازی مدرن در کنسرواتوار سلطنتی لاهه ادامه دهد. خلق بافت‌های متنوع سازی و آوازی و به کار گیری فرهنگ‌های موسیقایی مختلف و تلفیق آن‌ها از موضوعاتی است که در سال‌های اخیر بر روی آن‌ها کار کرده است و در این عرصه دست به تجربیات متفاوتی از جمله موسیقی کنسرتی،موسیقی فیلم،انیمیشن ،تئاتر و غیره زده است. آفتاب در جشنواره های متعددی در آسیا و اروپا شرکت کرده و با آنسامبل های متعدد و شناخته شده ای چون Orkest De Ereprijs, Riccioti ensemble, Oerknal ensemble, Royal Ensemble, Latvian radio choir ,Helsingin Kamarikuoro chamber choir و …. همکاری داشته است. آفتاب همچنین با کمپانی های رقص مدرن متعددی از جمله (میلان)AiEP Contemporary Dance Company، (آتن) Kinitiras Studio، (جزیره سیرس در یونان) Akropoditi Dance center به عنوان آهنگساز همکاری داشته است. در سال ۲۰۱۵، آفتاب برنده ی جایزه ی Music Education از مرکز Listhus artistic resideny از آیسلند و در سال ۲۰۱۶، با قطعه ی و دنیا در نبود تو ایستاد برای کر آکاپلا برنده ی جایزه ی “Tenso Young Composers award 2016” به عنوان (نخستین زن و نخستین فرد غیر اروپایی برنده ی این مسابقه) شد

آفتاب از بیست و هشت سالگی در گروه هنرهای نمایشی دانشگاه تهران به تدریس مشغول شد واز ابتدای تاسیس عمارت فرهنگی هنری روبرو ریاست بخش موسیقی آن را به مدت سه سال به عهده گرفت. در اسفند سال ۹۷ اپرای توران دخت را با همکاری کمپانی هلندی World Opera Lab   در برج آزادی و تابستان همان سال در هلند فستیوال به روی صحنه برد.

در سال ٬۲۰۱۷آفتاب به عنوان يکی از جوان ترين آهنگسازان پروژه ی

Fifty for the future” Kronos learning repertoire ”

توسط کوارتت زهی کرونوس انتخاب شد. اين پروژه ی پنج ساله با هدف توليد آرشيوی منسجم از رپرتوار کوارتت زهی معاصر با همکاری کارنگی هال نيويورک در سال ۲۰۱۵ آغاز شد.

 

administrator
مدیر مجله.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *